Obecnie coraz więcej osób stosuje takie właśnie akcesoria. Nie powinno to jednak zaskakiwać. Śruby nierdzewne wykazują rozmaite, bardzo cenne właściwości. Dzisiaj dowiecie się, gdzie są stosowane akcesoria sześciokątne z pełnym gwintem, a także elementy z łbem kulistym.
Śruby sześciokątne z pełnym gwintem
Ogólnie należy podkreślić, że stal nierdzewna to taki komponent, który jest między innymi żarowytrzymały, odporny na korozję, a także bardzo łatwy w temacie szybkiej oraz sprawnej obróbki. Dodatkowo produkty wykonywane z tego materiału cechują się eleganckim wyglądem, podlegają recyklingowi, a także posiadają korzystny stosunek w odniesieniu wytrzymałości do wagi. Śruby sześciokątne z pełnym gwintem (DIN 933/ISO 4017/PN 82105) mające metryczny rodzaj gwintu występują w kilku różnych klasach wytrzymałości (5.6, 5.8, 8.8, 10.9 i 12.9). Okazuje się, że powstają nie tylko z takiego materiału. Dodatkowo fachowcy stosują również czasami stal węglową, stal kwasoodporną A4, stal kwasoodporną A4-80 itp. Opisywane dzisiaj elementy są pieczołowicie zabezpieczone przed korozją. Fachowcy zastosowali tutaj między innymi ocynk galwaniczny albo ocynk płatkowy.
Gdzie takie elementy mogą być zastosowane? Śruby sześciokątne z pełnym gwintem są bardzo uniwersalne. Nierzadko są wykorzystywane w wielu branżach. Zwłaszcza biorąc pod uwagę budowę konstrukcji stalowej. Fachowcy doceniają tutaj między innymi przede wszystkim dużą odporność na korozję, a także estetyczny wygląd.
Śruby z łbem kulistym z gniazdem sześciokątnym
Z szerokiej oferty nierzadko wybierane są również takie akcesoria. Śruby z łbem kulistym z gniazdem sześciokątnym posiadają metryczny rodzaj gwintu. Ich klasa własności to dokładnie 10.9. Jakie elementy są wykorzystywane do produkcji takich akcesoriów? To nie tylko stal nierdzewna A2 (INOX). Stosowane są jeszcze takie komponenty, jak stal węglowa oraz stal kwasoodporna A4. Tutaj także mamy dokładne i staranne zabezpieczenie przed korozją. Klienci mogą co prawda zdecydować się na brak powłoki, ale najczęściej wybierają śruby z zastosowanym ocynkiem galwanicznym, ocynkiem płatkowym albo takie, gdzie zostało wykonane oksydowanie. W zależności od materiału, mamy tutaj różne zakresy. Na przykład dla stali nierdzewnej wynosi on od M3 do M12. Akcesoria tego typu są stosowane między innymi w rozmaitych konstrukcjach zlokalizowanych na zewnątrz. Wszystko jest spowodowane tym, że są bardzo odporne na korozję. Poza tym produkty wykonywane ze stali nierdzewnej są nierzadko wykorzystywane w takich branżach, jak choćby motoryzacyjna lub budowlana…
Więcej o śrubach nierdzewnych dowiesz się na stalmut.pl/sruby-nakretki-podkladki-stal-nierdzewna/