Drogeryjne toniki do twarzy wbrew powszechnej opinii nie wpływają zbyt korzystnie na naszą skórę zwłaszcza wtedy, gdy zawierają w swoim składzie alkohol oraz różnego rodzaju chemiczne dodatki. Lepiej zatem po nie nie sięgać, wprowadzając do swojej codziennej pielęgnacji zupełnie inny produkt. Jaki? Wodę kwiatową zwaną potocznie hydrolatem, ponieważ kobieca uroda wymaga odpowiedniej pielęgnacji, którą zapewni właśnie wspomniany produkt. Jakie jednak rodzaje hydrolatów warte są uwagi?
Hydrolat z oczaru wirginijskiego
Zarówno nastolatki, jak i niektóre dorosłe kobiety zmagają się z problemem nadmiearnie przetłuszczającej się skóry, dlatego też, aby ograniczyć produkcję łoju, warto wprowadzić do swojego codziennego pielęgnacyjnego rytuału hydrolat z oczaru wirginijskiego. Wspomniany produkt wykazuje działanie przeciwzapalne oraz antybakteryjne, dzięki czemu jego regularne stosowanie pomaga ograniczyć wydzielanie łoju, zapobiegając tym samym pojawianiu się na twarzy krostek, grudek oraz wyprysków. Hydrolatowi oczarowemu przypisuje się ponadto właściwości antyoksydacyjne, dlatego też powinny sięgać po niego kobiety z dojrzałą, wrażliwą oraz naczynkową skórą.
Hydrolat różany
Hydrolat różany, który znany jest również jako woda różana to świetny produkt, po który mogą tak naprawdę sięgać posiadaczki każdego rodzaju skóry. Hydrolat różany wykazuje właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne, wspomaga proces gojenia się ran, a także przyczynia się do wygładzenia i uelastycznienia skóry. Jego działanie jest dosyć łagodne, dzięki czemu sięgając po niego, nie trzeba obawiać się żadnych niepożądanych reakcji. Hydrolat z kwiatów róży ma bardzo przyjemny zapach, który pomaga ukoić skołatane nerwy, jednak warto również wiedzieć o tym, iż jego regularne stosowanie pomaga zredukować zaczerwienienia, a także wzmocnić naczynka.
Hydrolat lawendowy
Hydrolat lawendowy, podobnie zresztą, jak i hydrolat różany, może być z powodzeniem stosowany przez posiadaczki każdego rodzaju cery. Jakie jednak właściwości wykazuje ten produkt? Hydrolat lawendowy działa łagodząco, antyseptycznie oraz przeciwzapalnie, przyspieszając regenerację naskórka, a także zmniejszając pojawiające się na twarzy obrzęki (wynikają one głównie z nadmiaru stresu oraz niewyspania). Skóra po aplikacji tego produktu jest bardzo dobrze oczyszczona, promienna i pełna blasku, gdyż ulega poprawie jej ukrwienie. Wspomniany hydrolat można oczywiście aplikować bezpośrednio na skórę, stosując go jako tonik, jednak można go również wykorzystać jako dodatek do maseczek oraz stosowanych na co dzień kremów. Można go również zaaplikować na włosy, ochraniając je tym samym przed niekorzystnym działaniem różnego rodzaju czynników zewnętrznych.